Belépés

Regisztráció

Kérjük, adja meg szerződése megkötésekor rögzített email-címét. A regisztrációt csak az email-címhez tartozó, aktív szerződés esetén tudjuk engedélyezni.
Pannon Safe
Pannon Safe
Blog > Nyugdíjbiztosítás > Három hiba, amit elkövethetünk az életbiztosítás megkötésénél

Három hiba, amit elkövethetünk az életbiztosítás megkötésénél

Nyugdíjbiztosítás 2018. 01. 23.

Sok tényezőt kell figyelembe vennünk életbiztosítás megkötése előtt. Át kell gondolnunk, hogy mik a céljaink, melyik csomag illeszkedik legjobban az igényeinkhez, életstílusunkhoz. Mindezeknek összhangban kell lennie azzal, hogy milyen összegű lefedettséget szeretnénk, és mennyi pénzt vagyunk hajlandók áldozni ezért.

Ezek azok a sarokpontok, amelyek részt vesznek az életbiztosítás típusának kiválasztásában. Sokan kötnek meg olyan életbiztosítást, ami egyáltalán nem felel meg az igényeiknek. Íme néhány hiba, amit érdemes elkerülnünk:

Túl késői szerződéskötés

Sokan halogatják az életbiztosítás vásárlását, csak később kötik meg, mint ahogy optimális lenne. A helyzet az, hogy minél fiatalabbak vagyunk, annál kevesebbet kell fizetnünk.
Aki fiatal és egészséges, az általában nem tartja szükségesnek ezt a fajta befektetést, de mindannyian tudjuk, hogy az élet meglehetősen kiszámíthatatlan.
Nem említve a tényt, hogy az életbiztosítás ára radikálisan megnőhet, ha idősebb korban kötjük, vagy egészségi problémákkal küzdünk. Ezért a megfelelő időpont most van, ez a legalacsonyabb ár, amit fizethetünk.


Nem a megfelelő életbiztosítást választjuk

Alapvetően három fajta életbiztosítást különíthetünk el:
1. Kockázati életbiztosítást akkor érdemes kötnünk, ha egy váratlan nem kívánatos eseménytől, tragédiától tartunk. Amennyiben a biztosítás időtartalmán belül történik meg a szerencsétlenség, a családtagjaink, vagy egy kedvezményezett személy részére történik a kifizetés.
2. Vegyes biztosítás akkor ideális, ha megtakarításon is gondolkodunk. Itt nemcsak a tragédia bekövetkeztekor fizeti ki a meghatározott összeget a biztosító, hanem a szerződés lejárta után is hozzájuthatunk a befektetett pénzünkhöz. ezáltal anyagilag valamelyest biztosítva a nyugdíjas éveinket.
3. Befektetési egységekhez kötött biztosításra – ahogy azt a neve is elárulja - főleg befektetésként lehet tekinteni. Alacsonyabb haláleseti szolgáltatással párosul, ugyanakkor többet lehet megtakarítani vele. Másik előnye, hogy kiválaszthatjuk, hogy milyen kockázati típust szeretnénk lefedni.

Csak az árra koncentrálunk

Bizonyos esetekben ijesztő lehet a végösszeg, amit meglátunk az ajánlatunkban. Érdemes ezért tájékoztatni a biztosítót, hogy milyen anyagi körülményekkel rendelkezünk. Szinte mindenki számára lehet megfelelő csomagot választani, pénztárcához illeszkedő feltételekkel.

Nem egyszerű kiválasztani a megfelelő életbiztosítást. A fent említett három eset is csak pár kiragadott verziót mutat be. Még rengeteg buktató lehet, mint hogy nem olvassuk el elég alaposan a szerződésünket, vagy nem válaszolunk őszintén az ügynök által feltett kérdésekre.