Belépés

Regisztráció

Kérjük, adja meg szerződése megkötésekor rögzített email-címét. A regisztrációt csak az email-címhez tartozó, aktív szerződés esetén tudjuk engedélyezni.
Pannon Safe
Pannon Safe
Blog > Egészségbiztosítás > Kezelés vagy megelőzés? (A magyar egészségügy valódi problémája)

Kezelés vagy megelőzés? (A magyar egészségügy valódi problémája)

Egészségbiztosítás 2018. 05. 02.

Manapság egyre több cikket olvashatunk arról, hogy a magyar egészségügy közel sem éli fénykorát. Rossz állapotban lévő kórházak, külföldre emigráló orvosok és medikus hallgatók, és hasonló rémhírek terjednek. Ez egy nagyon súlyos probléma, de nem az egészségügy legnagyobb problémája.

Mitől jó egy ország egészségügye?

Az általános vélekedés szerint egy ország egészségügye akkor jó, ha a kórházak korszerűek, jó állapotban vannak, minden osztályon kielégítő számú szakember dolgozik, akik meg vannak fizetve, és nincsenek túlhajszolva. Ez azonban csupán féligazság.

 

Valóban igaz, hogy a betegségek kezeléséhez, a már kialakult egészségügyi problémák megoldásához ezen feltételek teljesülése alapvetés. Az egészségügy tökéletes működésének modelljében azonban ez már csak a kialakult problémák kezeléséhez elegendő.

 

Az orvostudományon belül egy külön szakirány foglalkozik a betegségek kialakulásának megelőzésével, illetve a népesség egészségének megőrzésével. Ez a megelőző orvostan és népegészségtan, melynek legfontosabb fogalma a prevenció.

A prevenció mint a legprofibb orvosod

A prevenció, nem meglepő módon, latin eredetű szakkifejezés (pre[előtte]+venire[jönni). A szó a betegségek megelőzésére törekvő tevékenységek összességét jelöli. A prevenció tehát lényegében azokat a törekvéseket jelenti, melyek az egészség fejlesztését és megőrzését tűzik ki célul.

 

Az orvostudomány megállapítása szerint a megelőzésnek négy formáját különböztethetjük meg: az elsődleges (primer), a másodlagos (szekunder) és a harmadlagos (tercier) megelőzéseket.

 

Az elsődleges megelőzés jellemzően az egészségre veszélyes kockázati tényezők kivédése, elhárítása, kvázi betegségmegelőző tevékenység. Ebbe a kategóriába sorolhatjuk a védőoltásokat, illetve az egészségnevelést.

 

A másodlagos megelőzés célja, hogy a betegségek kialakulására utaló jeleket felismerjük, és még idejében lehetőségünk legyen azok kezelésére.

 

A harmadlagos megelőzés pedig a már kialakult egészégkárosodások mértékének csökkentése, a gyógykezelések elvégzése, valamint lehetőség szerint az egészségi állapot helyreállítása, rehabilitációja.

A prevenció a biztosításod tekintetében is fontos lehet

Bizonyára tisztában vagy vele, hogy a biztosítási szerződésekben foglalt pénzösszegek, illetve a konkrét biztosítási feltételek meghatározásában nagy szerepe van egy kockázatelemző csapatnak.

 

Minél kevésbé vagy veszélyeztetve az egyes betegségek és egyéb egészségkárosodásokkal szemben, annál kedvezőbb biztosítási feltételekre számíthatsz. Ha további információkra és segítsére van szükséged a biztosításaiddal kapcsolatban, keress fel minket, és készséggel segítünk!